Monitorowanie aktywności pracownika
Szczegółowa informacja o pracowniku pozwala na jeszcze efektywniejsze zarządzanie działaniami personelu
Dlaczego warto monitorować aktywność pracownika?
Z punktu widzenia pracodawcy monitorowanie infrastruktury IT, a także kontrola aktywności pracownika to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizacji. Dzięki szczegółowej informacji o użytkowniku można jeszcze efektywniej zarządzać działaniami personelu, a także monitorować aktywność komputera pracownika.
Monitorowanie aktywności pracowników niewątpliwie pozwala także na skuteczniejsze zarządzanie organizacją. Pracodawca może kontrolować czas pracy, a także działania podejmowane przez personel. Może oceniać ich aktywność oraz produktywność, a także sprawdzać, w jaki sposób wykorzystują urządzenia firmowe. Szczegółowa informacja o pracowniku dostarcza pracodawcy wielu istotnych danych.
Monitorowanie aktywności pracownika w systemie eAuditor
System eAuditor za pomocą agentów zainstalowanych na urządzeniach monitoruje czas aktywności pracowników. Wskazuje działania, które nie były produktywne, a także te, które mogą w przyszłości generować korzyści dla organizacji. W wyniku monitorowania aktywności pracowników administrator zyskuje informację, kto i w jakich godzinach był zalogowany na określonym urządzeniu, a także informację o tym, czy jego działania były produktywne i wydajne. Administrator IT wraz z kadrą zarządzającą zyskują dostęp do szczegółowych informacji o każdym pracowniku.
Czas pracy na urządzeniach firmowych mierzony jest włącznie z wykazaniem godzin, gdy komputery są używane bądź uśpione. Monitorując produktywność pracy pracowników w systemie eAuditor przedstawiany jest wykaz wskazujący na czas spędzony aktywnie oraz pasywnie, natomiast monitoring wydruków informuje o ilości i kosztach wydruków realizowanych przez poszczególnych użytkowników.
W panelu informacyjnym widnieją takie dane jak: login użytkownika, jego pełna nazwa, a także czas zalogowania oraz wylogowania. W pełni interaktywne widgety graficznie przedstawiają informacje o:
- czasie zalogowania pracownika,
- czasie pracy komputerów służbowych,
- aktywności użytkownika,
- aktywności WWW,
- produktywności w aplikacjach,
- produktywności wykorzystania czasu pracy,
- uruchamianych aplikacjach i procesach,
- odwiedzanych stronach WWW w podziale na kategorie,
- uruchamianych procesach w podziale na kategorie,
- transferze sieciowym,
- podziale czasu pracy,
- wydrukach.
Dodatkowo dzięki sekcji zawierającej szczegółowe informacje, administrator IT uzyskuje bardzo szczegółowe dane o pracowniku takie jak: tytuł pracownika, adres e-mail czy telefon. Dane te są zaimportowane z Active Directory lub wprowadzane ręcznie. Administrator uzyskuje również informacje o urządzeniach przypisanych do określonego pracownika, używanych przez niego komputerach, a także o zarejestrowanych i wygenerowanych dla niego dokumentach.
Może Cię zainteresować